1

Temat: Prysznic: kafelkowy czy brodzik?

Witam!
Przymierzam się do remontu łazienki i oczywiście borykam się z różnymi wyborami: co jest lapsze pysznic typu kabina + brodzik czy też prysznic wykonany w całości z kafelek? Co łatwiejsze do utrzymania w czystości? Praktyczniejsze? Chciałabym poznać wasze opinie.. wady i zalety tych prysznicy... Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

2

Odp: Prysznic: kafelkowy czy brodzik?

Wybór pomiędzy kabiną prysznicową a zabudową płytek zależy od wielkości łazienki i jej kształtu. Kabiny prysznicowe nadają łazience elegancki i estetyczny wygląd. Zapewniają harmonię, przestrzeń i ład.
Zabudowa z płytek i drzwi wnękowych jest idealnym rozwiązaniem w małych łazienkach. Jest to doskonałe rozwiązanie na zagospodarowanie wnęki lub obdzielenie w łazience strefy kąpielowej.

W jednym i drugim przypadku utrzymanie produktów w czystości wymaga codziennej pielęgnacji.

3

Odp: Prysznic: kafelkowy czy brodzik?

Cześć Szara Myszko,

obie wersje mają swoje wady i zalety, jak zawsze. Brodzik po pewnym czasie stać się może porysowany, zżółknie , coś się odbije itd. Ĺťywotność akrylowego jest oblivzona na mniejszą ilość lat niż dobrze położona płytka ceramiczna. Gdy masz w całości płytkowaną kabinę przynajmniej wszystkie elementy starzeją się podobnie. Ale tu znów musisz powalczyć z utzrymaniem fug w czystości. Zachodzą na pewno , to tylko kwestia czasu. Ale nie jest to nie do odratowania, fugę można doczyszczać profesjonalnymi środkami jak i takimi jak "cilit kamień i rdza". A po jakimś czasie fugę da się wymienić na nową nie niszcząc płytek. Bardzo pracochłonne i raczej trzeba wykonać samemu bo fachowcom się to nie opłaci. Unikaj jasnych i zdecydowanych kolorów fug, najlepszy jest szary. A płytki kolorowe.... Mozaika na podłodze kabiny daje pewność dla nogi i radość dla oczu.
Wejdź na [url=http://www.euroceramika.pl]www.euroceramika.pl[/url] wybierz sobie płytki z hiszpańskiego Venusa, skontaktuj się z projektantką a może zrobi dla ciebie projekt (za darmo się da)
pozdrawiam

4

Odp: Prysznic: kafelkowy czy brodzik?

Według mnie lepsza jest kabina+brodzik. Można obejrzeć [url]http://www.mogio.co.uk/resourcecenter/bathroom[/url] JEst łatwiejsza w utrzymaniu. A tak po za tym wanna jest najlepsza i tak:)

5

Odp: Prysznic: kafelkowy czy brodzik?

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.
Prawidłowo zbudowany brodzik z płytek wygląda o wiele lepiej niż kabina i na pewno dłużej posłuży. Z takiego brodzika łatwiej też korzystać (nie trzeba pokonywać różnicy wysokości), brodziki takie mogą mieć przeróżne kształty (np. ślimak) co może być ciekawym rozwiązaniem dla wyglądu łazienki. Przy budowie takiego prysznica najważniejszą sprawą jest prawidłowe skonstruowanie spadku oraz odpływu – kluczowa sprawa to właściwe odprowadzanie  wody. W tej kwestii najłatwiejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych do montażu brodzików (np. wedi Fundo), które mają zapewniony odpowiedni odpływ i spadek.

Pozdrawiam,
Ekspert Wedi

6 Ostatnio edytowany przez pikaczu (2009-04-15 21:32:14)

Odp: Prysznic: kafelkowy czy brodzik?

zdecydowanie kafelki
2 lub 3 ściany z płytek (reszta ze szkła bezpiecznego) i dotego baterie i dysze podtynkowe
rozwiazanie nieco droższe niż zakup "gotowego" prysznica ale efekt od 100% lepszy
kabina poprostu nie pasuje do płytek
zasłaniea je i dedług mojej opinii jest tandetna
ja robiąc łazienkę  na początku chciałem kupić kabinę (panel  prysznicowy radio mp3 i inne bajery)
dopiero sprzedawca ze sklepu [url]http://sklep.in-side.pl.pl/[/url] otworzył mi oczy i pokazał jka piekny może być prysznic podtynkowy
kupiłem u nich wszystko co potrzba za stosunkowo niewielkie pieniądze (około 2000 PLN)
efekt SUPER

7

Odp: Prysznic: kafelkowy czy brodzik?

Trzeba się bardzo dobrze zastanowić. Jeśli kafelki to musi to zrobić dobry [url=http://www.fachowaekipa.pl/fachowiec]fachowiec[/url]. Prostszym rozwiązaniem wydaję się kabina. Pozdrawiam

8

Odp: Prysznic: kafelkowy czy brodzik?

Popieram przedmówcę, można zrobić coś pośredniego z płyty WEDI - brodzik, którego nie widać, bo jest pod płytkami. Więcej na stronie WEDi, brodziki do kupienia tutaj [url]http://www.eplytki.home.pl[/url]/ i tutaj [url]http://www.arsdeko.pl[/url]/

9

Odp: Prysznic: kafelkowy czy brodzik?

ja radziłbym brodzik pod posadzką, obłożony płytkami, żeby nie było go widać na zewnątrz - ostatnio coraz popularniejsze rozwiązanie. A jesli brodzik, to mało u nas popularny brodzik ceramiczny, który jest wieczny i nie do zarżnięcia, wytrzymalszy niż akrylowy a o wiele tańszy niż metalowy.

brodziki tutaj:
[url]http://www.eplytki.eu[/url]/

10

Odp: Prysznic: kafelkowy czy brodzik?

Zdecydowanie brodzik - są bardziej funkcjonalne. Szczególnie polecam ci taki:
[url]http://www.e-inclusive.pl/Prysznice-%C5%82azienkowe-i-brodziki/Brodziki-p%C3%B3%C5%82okr%C4%85g%C5%82e/Brodzik-p%C3%B3%C5%82okr%C4%85g%C5%82y-Ko%C5%82o-Pacyfik-90-cm-XBN0790.html[/url]

11

Odp: Prysznic: kafelkowy czy brodzik?

Zdecydowanie brodzik! Jest bardziej funkcjonalny. Zabudowy nigdy mi się nie podobały.

Odp: Prysznic: kafelkowy czy brodzik?

To zależy kto co lubi i co się komu podoba. Mi osobiście bardzo się podoba prysznic kaflowy. Mogę powiedzieć nawet ,że jest to takie moje marzenie. Jeszcze co prawda nie wiem jak to jest z jego funkcjonalnością, ale pewnie ma to swoje plusy i minusy. Zwykły brodzik spotyka się co w drugim domu, z kolei takie prysznice kaflowe są rzadkością.

Zapraszamy do naszego sklepu: [url=http://WWW.SKLEP.GLAZURASTRZELIN.PL]WWW.SKLEP.GLAZURASTRZELIN.PL[/url]